Уся творчість Толстого - за один клік

18 червня розпочав роботу проект «Увесь Толстой в один клік», мета якого в електронному вигляді викласти 90-томник творів класика російської літератури Льва Толстого. Проект був започаткований Державним музеєм Льва Толстого спільно з компанією ABBYY. Наразі 90-томник Толстого вже доступний в Інтернеті лише у вигляді архіву нерозпізнаних сторінок в PDF. Однак завдання авторів проекту – розпізнати повне зібрання творів і вичитати його.
Над цим проектом організатори запропонували попрацювати волонтерам. Кожен бажаючий може завантажити з сайту проекту 20 сторінок тексту і спеціальну версію програми ABBYY FineReader, яка допоможе розпізнати тексти. Потім фрагменти творів перевірять коректори. Таким чином, книги після оцифрування не повинні містити ні помилок, ні одруківок.
Найактивніших волонтерів по завершенні проекту заохотять призами. Після оцифрування і вичитування повне зібрання творів Толстого буде доступно на сайті, який розробляють музей Толстого і музей-садиба «Ясна Поляна».
90-томник Льва Толстого виходив у Держлітвидаві з 1928 по 1958 рр. У це зібрання творів включені всі художні твори письменника, його щоденники, листи, публіцистичні, філософсько-релігійні твори, педагогічні статті, а також чернетки.
У Мережі вже також доступне 22-томне зібрання творів Толстого, що виходило у видавництві «Художня література» з 1978 по 1985 роки. До нього також, крім найвідоміших творів Толстого входять листи, щоденники та публіцистичні нотатки.
У 2000 році в Інституті світової літератури вийшов перший том 100-томного зібрання творів Льва Толстого, у якому планується видати всі твори видатного російського письменника XIX століття без купюр.
 
Lenta.ru

Опубліковано:2013-06-19 ← Повернутися до новин
Авторизація

Новини
У Києві презентують 15-томник Лукаша Дніпропетровська бібліотека створила електронний додаток «DneprLibrary» Претенденти на Шевченківську премію-2014 Названо ім'я нобелівського лауреата з літератури У Кембриджському університеті створять сайт до 200-річчя Шевченка Паризькі готелі заманюють літературними зв’язками На Святі читання дітям допоможуть самовизначитися Львів’янам першим у світі презентують нову книжку культового історика Віктора Суворова У Житомирі знімуть фільм про інтрижку Шевченка На Форумі видавців буде розіграно 10 електронних книг
Copyright © 2011-2013
Ми в соціальних мережах :